Międzynarodowy Dzień Kropki – czyli święto odkrywania talentów.

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.
Inspiracją powołania tego święta była powiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci P. H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka) Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby udowodnić, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Krótka, ale jakże inspirująca historia Vashti pokazuje też niezwykle ważną rolę, jaką nauczyciele odgrywają w życiu swoich uczniów, którzy – oprócz rodziców czy dziadków – istotnie wpływają na to, czym dziecko się zainteresuje, jaką będzie miało ciekawość świata i swojego w nim miejsca, cokolwiek by w życiu robiło.

Kreatywność i talent brawurowo wkroczyły do naszej szkoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwijali talenty matematyczne i logicznego myślenia. Opanowali umiejętność rysowania figur, rozwijali wyobraźnię geometryczną , tworzyli wyjątkowe i niepowtarzalne „kropkowe” dzieła, rozwiązywali zadania matematyczne z kropką w tle i ubrali się w tym wyjątkowym dniu stosownie do okoliczności, czyli w kropki!

Wszyscy uczestnicy otrzymają bardzo dobre oceny z przedmiotu , a na małych i dużych ale przede wszystkim twórczych artystów czekają dyplomy. Po pełnym kropek dniu, taka niespodzianka będzie wspaniałym uwieńczeniem wspólnych zabaw.

W kategorii klas 1-3 najliczniej zaprezentowała się klasa 1 a
W klasach 4 -6 klasy 4 a i 5 a
W klasach 7-8 klasa 8 a

Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy, że każdy z nas ma talent, i nawet mała kropka może być początkiem czegoś wielkiego.
Wierzmy w siebie i swoje możliwości!

Wioletta Widerska
Monika Stempkowska