Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach

20.09.2022 r. odbyły się po raz kolejny Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Naszą szkołę reprezentowało trzech szachistów: Szymon Kuś z klasy 5b, Diego Cieniawa De Matos z klasy 6a oraz Julia Marzec z klasy 8b. Zawodnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim po 10 minut na zawodnika. Szymon zdobył na 7 możliwych punktów 4 i uplasował się na 41 miejscu na 95 zawodników w swojej grupie, Diego zdobył 2 punkty, a Julia 3 punkty. W turnieju wzięło udział w sumie 1100 szachistów z całek Polski! Gratulacje dla naszych zawodników!
Rozwój twórczego myślenia, poprawa pamięci, umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także zdolności matematycznych i logicznego oraz strategicznego myślenia to nie jedyne zalety nauki gry w szachy! Przed nami Mistrzostwa Żor w Szachach i wiele innych imprez szachowych.
Zapraszam wszystkich chętnych na kółko szachowe w czwartki o godzinie 14:20.