Uważność na eTwinning

We środę 20 września 2023 r. spotkaliśmy się w ramach projektu eTwinning, aby poćwiczyć uważność. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest uważność (mindfulness) oraz tego jak można ją praktykować w codziennym życiu, w prostych sytuacjach jak np. otwieranie drzwi.

Obecni na spotkaniu poznali trzy proste ćwiczenia: test spaghetti, uważność oddechu oraz śpij dobrze. Kolejnym zadaniem uczniów jest wykonanie ilustracji, zdjęcia lub kolażu do krótkiego ćwiczenia uważności oddechu.

Na potrzeby realizacji projektu „Aktywnie i uważnie znaczy zdrowo” została nagrana również krótka praktyka uważności „Powrót z przerwy”, którą będziemy chcieli wykorzystywać dla rozwijania uważności w naszej szkole. Praktykę nagrała nauczycielka, polonistka, pani Iwona Kmiecik, za co z całego serca serdecznie dziękujemy.

Link do praktyki uważności:

Mindfulness to sztuka obecności w chwili obecnej, która pozwala nam cieszyć się życiem w pełni.

Mindfulness to sztuka obecności w chwili obecnej, która pozwala nam cieszyć się życiem w pełni.

Poprzez mindfulness możemy nauczyć się skupiać na tym, co jest naprawdę ważne, zamiast ciągle martwić się o przeszłość lub przyszłość.

Poprzez mindfulness możemy nauczyć się skupiać na tym, co jest naprawdę ważne, zamiast ciągle martwić się o przeszłość lub przyszłość.

Dzięki mindfulness możemy nauczyć się lepiej radzić sobie z myślami i emocjami.

Dzięki mindfulness możemy nauczyć się lepiej radzić sobie z myślami i emocjami.