„Jogobajki w świetlicy” czas zacząć.

Dnia 21.09.2023, w Światowy Dzień Orderu Uśmiechu zainaugurowaliśmy w świetlicy cykl zajęć „Jogobajki w świetlicy”. Świetliczaki chętnie wzięły udział w tej nowej formie zajęć, a także w dyskusji na temat różnorodności i wartości jaką jest bycie sobą – morału z naszej pierwszej jogobajki.
„Jogobajki w świetlicy” to innowacja mająca na celu wprowadzenie w wachlarz zajęć relaksacyjnych prowadzonych w świetlicy szkolnej elementów treningu uważności oraz jogi, przy wykorzystaniu możliwości jakie daje bajkoterapia. Przed lekcjami pozwoli uczniom na relaks i rozładowanie ewentualnego stresu, a po zajęciach – okiełznać nadmiar bodźców i wyciszenie.
Podczas pierwszych zajęć dzieci były niezwykle skupione i bardzo skrupulatnie wykonywały wszystkie aktywności. Uczniowie dopytywali o różne pozycje, a także wyrazili gotowość do wzięcia udziały w kolejnych jogobajkach.

Świetliczaki podczas zajęć "Jogobajki w świetlicy" - dzieci wykonują pozycje z jogi.

Świetliczaki podczas zajęć „Jogobajki w świetlicy” – dzieci wykonują pozycje z jogi.