KONTYNUACJA POWIATOWEGO KONKURSU „BUDKA LĘGOWA DLA PTAKA – ABY WSPOMÓC SKRZYDLATEGO ZWIERZAKA”

Wznawiamy powiatowy konkurs „Budka lęgowa dla ptaka – aby wspomóc skrzydlatego zwierzaka”, który w ubiegłym roku szkolnym ze względu na przejście szkół na system nauczania zdalnego został zawieszony. Wszystkie prace dostarczone do nas w poprzednim terminie będą brały udział w konkursie.

Celem konkursu jest między innymi:

1. Stworzenie w szkolnym ogrodzie miejsc gniazdowania dla ptaków.
  2. Aktywizacja dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz środowiska.
  3. Integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne działanie dzieci i dorosłych podczas realizacji pracy konkursowej.
  4. Zapoznanie z różnorodnością gatunkową ptaków.

Konkurs przeznaczony jest dla żorskich placówek oświatowych w czterech kategoriach wiekowych:

• kategoria A – przedszkola;
  • kategoria B – szkoły podstawowe klasy I-III;
  • kategoria C – szkoły podstawowe klasy IV – VIII;
  • kategoria D – szkoły ponadpodstawowe.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie budki lęgowej, która zostanie umieszczona w przyszkolnym ogrodzie lub przeznaczona do sprzedaży podczas wiosennego kiermaszu organizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły, na rzecz projektu „Ogród bliżej natury”.

Budki lęgowe należy dostarczyć do organizatora w terminie do 10 listopada 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 23 listopada 2020 r. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w załączniku. Zachęcamy wszystkich gorąco aby zapoznali się z regulaminem, a następnie spróbowali swoich sił w konkursie.

Organizatorzy: Marek Dyrda, Barbara Goik, Monika Napiórkowska, Paulina Orawska-Kaczmarczyk, Ewa Rak.

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!