Joga jako sposób na radzenie sobie ze stresem.

W poniedziałek 15 kwietnia 2024r, nasze zaproszenie przyjęła pani Katarzyna Musioł – pedagog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Żorach, aby uatrakcyjnić o jogę i uważność ogólnopolski program oparty na empatii, do którego przystąpili uczniowie klasy 4c.

Joga to w skrócie ćwiczenia gimnastyczne na macie, poprzez które dzieci wzmacniają i uelastyczniają swoje ciała. Oprócz ćwiczeń fizycznych wykorzystują także ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne.
Podczas godzinnego spotkania uczniowie oprócz aspektu ciała i ducha, dowiedzieli się, co to joga, co to asana i poznali kilka z nich (drzewo, wierzba, żaba, krowa, pies, szczeniak, bocian, motyl,) oraz doświadczyli relaksacji.

Badania naukowe dowodzą, że joga pomaga kontrolować emocje, stabilizuje nastrój, poprawia samoocenę, obniża poziom złości i bezradności. Udział uczniów w zajęciach jogi i uważności, ogranicza odczuwanie lęku, poprawia koncentrację, samopoczucie i zdrowie emocjonalne. Przeciwdziała wadom postawy i zapobiega chorobom.
Oprócz tych wszystkich zalet z ćwiczenia jogi, jest jeszcze jedna bardzo ważna – dobra zabawa.
Dziękujemy Pani Kasi za fachowo i przyjemnie spędzony czas.

Na zdjęciach uczniowie ćwiczący jogę.