Greenwashing – kto nam mydli oczy?

W środę odbyło się ostatnie spotkanie eTwinningowe w ramach projektu Erasmus+ „Aktywnie i uważnie znaczy zdrowo”.
Ostatnim tematem, który poruszyliśmy był greenwashing, czyli taki sposób reklamy czy marketingu, który wprowadza w błąd klientów twierdząc, że ich produkt został wytworzony zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Przed uczniami ostatnie zadanie – stworzenie dzięki sztucznej inteligencji (AI) obrazów, które ukazałyby greenwashing stosowany przez znane firmy.
Na koniec uczniowie wypełnili ankietę ewaluacyjną.
„To jest już koniec, nie ma już nic…” o, przepraszam – przed nami jeszcze jedna mobilność, w której weźmie udział druga część grupy i odwiedzi szkołę na Gran Canarii.

Na zdjęciu uczniowie siedzący tyłem, patrzą na tablicę multimedialną, gdzie nauczycielka wyświetla zadanie.

Na zdjęciu uczniowie siedzący tyłem, patrzą na tablicę multimedialną, gdzie nauczycielka wyświetla zadanie.

Na zdjęciu widać grupę uczniów biorących udział w projekcie.

Na zdjęciu widać grupę uczniów biorących udział w projekcie.