Niesamowita podróż przez historię Słowian – wizyta uczniów klasy 4a w Bibliotece Publicznej

W miniony czwartek uczniowie klasy 4a mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej poświęconej fascynującemu światu Słowian. Nasza wizyta w Bibliotece Publicznej okazała się prawdziwą podróżą przez czas i przestrzeń, odkrywającą tajemnice i bogactwo kultury naszych przodków.

Podczas lekcji prowadzonej przez wyjątkowego przewodnika po historii panią Dagmarę Stroisz, poznaliśmy wiele interesujących faktów o życiu, obyczajach i tradycjach Słowian. Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie miały dla nich różne zwyczaje, jak budowali swoje osady i jak wyglądała ich codzienność. Fascynujące opowieści o dawnych wierzeniach i mitach przeniosły nas w świat magii i legend.

Jednym z najbardziej porywających momentów było poznanie  zasobów biblioteki, miejsc jakie się tam znajdują. Nasza przewodniczka przedstawiła nam niezliczone tytuły książek, czasopism i gier opowiadających o przygodach bohaterskich wojowników, królów oraz  niezwykłych stworzeniach, które zamieszkiwały nasze ziemie wiele wieków temu.

Po lekcji mieliśmy także okazję samodzielnie poszperać w księgozbiorze biblioteki, zgłębiając dalsze tajemnice historii Słowian. Dzięki pomocy naszej wspaniałej pani Dagmary Stroisz, mogliśmy znaleźć wiele interesujących publikacji i jeszcze bardziej poszerzyć naszą wiedzę na ten temat.

Jesteśmy wdzięczni Bibliotece Publicznej za niezapomniane doświadczenie, które pozwoliło nam odkryć piękno i bogactwo kultury naszych przodków. Ta wizyta na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i zainspiruje nas do dalszego zgłębiania tajemnic przeszłości.

Autor: Monika Napiórkowska, Marek Dyrda

Na zdjęciu pracownik biblioteki prowadzący lekcję biblioteczną. Na pierwszym planie uczniowie.

Na zdjęciu pracownik biblioteki prowadzący lekcję biblioteczną. Na pierwszym planie uczniowie.

Na zdjęciu grupa uczniów przygląda się pracownikowi biblioteki.

Na zdjęciu grupa uczniów przygląda się pracownikowi biblioteki.

Uczniowie siedzący na kanapie, zwróceni do pani przewodniczki. W tle uczeń siedzący między regałami na fotelu.

Uczniowie siedzący na kanapie, zwróceni do pani przewodniczki. W tle uczeń siedzący między regałami na fotelu.

Uczeń siedzący na fotelu pomiędzy podświetlonymi regałami, na których są poukładane płyty.

Uczeń siedzący na fotelu pomiędzy podświetlonymi regałami, na których są poukładane płyty.

Uczniowie stoją zwróceni do półek z płytami. Jeden z uczniów ma słuchawki na uszach. W tle pracownik biblioteki siedzący przy biurku.

Uczniowie stoją zwróceni do półek z płytami. Jeden z uczniów ma słuchawki na uszach. W tle pracownik biblioteki siedzący przy biurku.

Na zdjęciu pani przewodniczka po bibliotece przedstawia zasady zwrotu książek. Uczniowie oraz nauczyciel przyglądają się z zaciekawieniem.

Na zdjęciu pani przewodniczka po bibliotece przedstawia zasady zwrotu książek. Uczniowie oraz nauczyciel przyglądają się z zaciekawieniem.

Na zdjęciu uczniowie w pomieszczeniu biblioteki. Troje uczniów siedzi przy stole przed laptopami, reszta przechadza się po dziale. W tle pracownik biblioteki.

Na zdjęciu uczniowie w pomieszczeniu biblioteki. Troje uczniów siedzi przy stole przed laptopami, reszta przechadza się po dziale. W tle pracownik biblioteki.

Uczniowie siedzący na dywanie, słuchają nauczyciela prowadzącego lekcję biblioteczną. W tle regały z książkami.

Uczniowie siedzący na dywanie, słuchają nauczyciela prowadzącego lekcję biblioteczną. W tle regały z książkami.

Na pierwszym planie osoba prowadząca zajęcia stoi przy pomocy dydaktycznej, obrotowym kole. Obok stoi dziewczynka, uczniowie siedzą na dywanie twarzami do prowadzącej.

Na pierwszym planie osoba prowadząca zajęcia stoi przy pomocy dydaktycznej, obrotowym kole. Obok stoi dziewczynka, uczniowie siedzą na dywanie twarzami do prowadzącej.