Szkolne konkursy towarzyszące obchodom Dnia Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o konieczności i potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy przez cały tydzień, tym razem w formie on- line.
Uczniowie klas I- VIII mogli wziąć udział w ćwiczeniach interaktywnych, zabawach w kodowanie, krzyżówkach przyrodniczo – matematycznych oraz konkursach takich jak:
– Mistrz recyklingu – czyli nadaj rzeczom drugie życie.
– Moje wymarzone miejsce na Ziemi.- konkurs plastyczny.
– Piękno matematyki ukazane w przyrodzie – konkurs fotograficzny.
– Ekologiczny pokaz mody.
Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się od ćwiczeń interaktywnych, krzyżówek przyrodniczo – matematycznych i zabawy w kodowanie. Serdecznie dziękujemy za udział w tych zadaniach następującym uczniom:
Michał Biegała 1 c, Gabriel Charzyński 1c , Maja Żelazko 2a, Paulina Sładek 2b, Ewelina Czerniawska 2c, Wiktor Jarosz 4a, Bartłomiej Brzuska 4a, Viktoria Wyrobek 5a, Klaudiusz Kudzia 6a, Oliwia Gryta 6b, Igor Białowąs 6b, Jan Lip 6d, Zofia Lip 6d, Wiktoria Wiśniewska 8a

W ramach konkursu Mistrz recyklingu – nadaj rzeczom drugie życie uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością w nadaniu niepotrzebnym odpadom nowego oblicza, co zaowocowało wykonaniem przepięknych prac z przedmiotów, które zwykle trafiają do kosza. Wystarczyła odrobina wyobraźni, a ze śmieci, takich jak plastikowe butelki, pudełka po jogurtach i kartoniki po artykułach spożywczych, powstały cuda.
Laureatami zostali:
Klasy 1 – 3 Michał Biegała 1c,
Ewelina Czerniawska 2c
Paulina Sładek 2b.
Klasy 4 – 8 Igor Białowąs 6b,
Wyróżnienia otrzymują: Nadia Biegała 5a, Amelia Pyka 4b

W konkursie plastycznym „Moje wymarzone miejsce na Ziemi” uczniowie stworzyli bardzo pomysłowe prace. Ideą Konkursu było przybliżenie uczniom ważnej roli pielęgnacji Naszej Planety, kształtowanie własnego „ja” w harmonii ze środowiskiem, rozwijanie zainteresowań promujących ekologiczne życie, kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.
Zwycięzcą konkursu został Kinga Wawoczny z klasy 2c.
Ewelina Czerniawska 2c,
Paulina Sładek 2b,
Seweryn Charzyński 2c

W konkursie fotograficznym „Piękno matematyki ukazane w przyrodzie” uczniowie doskonale potrafili dostrzec zależności pomiędzy przyrodą, a matematyką i uwiecznić swoje obserwacje na fotografii.
W klasach 1-3 zwycięzcą konkursu została
Maja Żelazko z klasy 2a.
Michał Biegała 1c,
Paulina Sładek 2b.
W lasach 4 – 8 zwycięzcą została Oliwia Gryta z klasy 6b.
Klaudiusz Kudzia 6a,
Nadia Biegała 5a,
Wiktor Jarosz 4a,
Amelia Pyka 4b,
Marcin Dajnak 8c

Konkurs Mody Ekologicznej był okazją do pokazania niezwykłych strojów. Zaskakujące i bardzo pomysłowe kreacje uczniowie wykonali z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, tekturę, wytłaczanki, pojemniki po jogurtach, płyty CD, folię i sznurki. Nasi uczniowie udowodnili, że moda i ekologia mogą iść ze sobą w parze. Każda kreacja była piękna i niepowtarzalna.
Laureatami tego konkursu zostali:
Klasy 1- 3
Paulina Sładek z klasy 2b,
Amelia Pyka z klasy 4b.
Gratulujemy pomysłowości i oryginalności naszym projektantom mody.

Pragniemy również poinformować, iż do kolejnego etapu w Wojewódzkim konkursie sudoku zakwalifikowali się:
Karol Antoniak 6b,
Julia Kula 8a,
Małgorzata Kojder 8a,
Zuzanna Łoboda 8b
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w przygotowanych konkursach, wykazując się przy tym pomysłowością, kreatywnością i umiejętnościami. Mamy nadzieję, że zaowocuje to wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za super zabawę!

Organizatorzy:
Wioletta Widerska