XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I-III

23 kwietnia w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Tęczowy świat poezji- poeci dzieciom” Tegoroczny temat brzmiał „Mój przyjaciel”. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas I-III z 12 żorskich szkół laureatów etapu szkolnego konkursu.   Jury oceniając zaprezentowane wiersze, pod uwagę wzięło właściwy dobór wiersza, odpowiednią interpretację, nienaganną dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale, przez co komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce   Łukaszewska Agata SP-4

II miejsce   Mrózek Adam SP-15

III miejsce   Dłóciok Zofia SP-9

W kategorii klas drugich:

I miejsce Stepanenko Sofia SP-3

II miejsce   Król Hanna ZSP 6

III miejsce Melerska Liliana SP- 13

W kategorii klas III

I miejsce   Witoszek Ewa ZSP 8

II miejsce Da Via Milena SP- 9

III miejsce Baron Kacper SP- 15

Jury postanowiło wyróżnić również Rudzis Karolinę z ZSP 8

Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Kędzierski z klasy I a, Kacper Janicki z klasy II b i Emilia Szulik z klasy III a

Laureaci klas III będą reprezentować nasze miasto na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Rybniku.   Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym roku na XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu razem z jury i Panią Dyrektor SP 16 stoją na tle dekoracji

Wszyscy uczestnicy konkursu razem z jury i Panią Dyrektor SP 16 stoją na tle dekoracji

Jury konkursu podczas pracy w czasie przesłuchań konkursowych.

Jury konkursu podczas pracy w czasie przesłuchań konkursowych.

Pani Dyrektor SP-16 wręcza uczestniczce konkursu dyplom. W tle dekoracja konkursu.

Pani Dyrektor SP-16 wręcza uczestniczce konkursu dyplom. W tle dekoracja konkursu.

Na tle dekoracji konkursowej uczeń klasy II b Kacper Janicki recytuje wiersz

Na tle dekoracji konkursowej uczeń klasy II b Kacper Janicki recytuje wiersz

Na tle dekoracji konkursowej uczennica klasy III a Emilia Szulik recytuje wiersz

Na tle dekoracji konkursowej uczennica klasy III a Emilia Szulik recytuje wiersz