Zapraszamy dzieci z przedszkoli (5 i 6-latki), uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu żorskiego do udziału w konkursie „Hotel dla owadów”.

Cele konkursu

1. Kształtowanie postaw ekologicznych, związanych z ochroną zwierząt oraz roślin.
  2. Aktywizacja dzieci,  młodzieży oraz ich opiekunów, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz środowiska.
  3. Integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne działanie dzieci i dorosłych podczas realizacji pracy konkursowej.
  4. Zapoznanie z różnorodnością gatunkową owadów.

Zasady uczestnictwa

1. Konkurs przeznaczony jest dla placówek oświatowych w czterech kategoriach wiekowych:
  • kategoria A – przedszkola;
  • kategoria B – szkoły podstawowe klasy I-III;
  • kategoria C – szkoły podstawowe klasy IV – VIII;
  • kategoria D – szkoły ponadpodstawowe.

2.Przedmiotem konkursu jest wykonanie samodzielnie, bądź z pomocą osoby dorosłej hotelu dla owadów. Wykonane prace zostaną umieszczone w przyszkolnym ogrodzie, który powstaje w ramach projektu „Ogród bliżej natury”.

1. Hotel dla owadów powinien być trwale opatrzona metryczką z następującymi danymi:
  • Nazwa placówki, z której pochodzi wykonawca hotelu, telefon oraz adres mailowy.
  • Imię i nazwisko nauczyciela, który koordynował przebieg konkursu na terenie placówki.
  • Imię i nazwisko ucznia oraz opiekuna, który uczestniczył w budowie hotelu.
  • Wiek uczestnika konkursu.
  • Oświadczenie opiekuna prawnego (załącznik 1 do regulaminu).
  1. Hotele dla owadów należy wykonać w terminie do 15 grudnia 2021r. Prosimy dostarczyć je do organizatora – SP16 Żory ul. Osińska 50 opatrzone w metryczkę oraz oświadczenie (załącznik 1).
  2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 grudnia 2021r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu podanym poniżej.

Osoby do kontaktu: Monika Napiórkowska, Barbara Goik, Ewa Rak