Nauka hybrydowa klas 4-8 w okresie od 17 do 30 maja

Zgodnie z ogłoszonym przez rząd harmonogramem od 17 do 30 maja br. uczniowie klas IV-VIII na terenie całego kraju przechodzą na naukę hybrydową: uczą się naprzemiennie w trybie stacjonarnym i zdalnym (z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania) przy założeniu, że nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia na terenie placówki w danym dniu.

Utrzymano zapisy dotyczące obowiązku organizacji nauki na terenie szkoły dla uczniów niepełnosprawnych oraz możliwości nauki na terenie szkoły dla uczniów bez warunków.

Organizacja nauki stacjonarnej na terenie szkoły dla klas 4-8 wg dni w okresie 17-30 maja:

1. 17-24 maja i 28 maja – uczniowie, którzy uczęszczali we wcześniejszym okresie na teren szkoły na podstawie zaakceptowanego przez dyrektora wniosku rodzica przychodzą do szkoły stacjonarnie w dalszym ciągu w tym okresie codziennie,
  2. 17, 20, 28 maja – stacjonarnie przychodzą do szkoły uczniowie klas: 4a, 5a, 6a, 7a, 8a,
  3. 18, 21 maja – stacjonarnie przychodzą do szkoły uczniowie klas: 4b, 6b, 7b, 8b,
  4. 19, 24 maja – stacjonarnie przychodzą do szkoły uczniowie klas: 4c, 6d, 7c, 8c,
  5. 25, 26, 27 maja – egzamin ósmoklasisty – dni wolne od zajęć edukacyjnych dla klas 4-7, brak obiadów.

W pozostałych dniach (niewymienionych powyżej) obowiązuje nauka zdalna na dotychczasowych zasadach.