Klasa 3c w projektach

Od marca uczniowie naszej szkoły z klasy 3 C, będą uczestniczyć w dwóch ogólnopolskich projektach:

* „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”
* „Matematyka-kto w pracy liczy, mierzy i waży?”
Obydwa projekty będą realizowane w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie,  przygotowany w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń.
Projekty polegają na realizacji 8 lekcji o tematyce matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.
Poprzez udział w tych projektach, uczniowie naszej klasy, będą rozwijać kluczowe kompetencje związane i odbiorem i ekspresją, planowaniem, krytycznym myśleniem, wyciąganiem wniosków, czy współpracą.
Będziemy uczyć się poprzez zabawę – eksperymentować, konstruować, badać i doświadczać. Dowiedzą się, jak pracować metodą projektu i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.
Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych projektów, o których będziemy na bieżąco informować.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie.
Szczegółowe informacje u organizatorów.
Ewa Wilk i Sylwia Broczkowska