Zajęcia ceramiczne w ramach programu Erasmus+

W czwartek grupa uczniów zaangażowana w projekt „Aktywnie i uważnie znaczy zdrowo” po raz kolejny spotkała się, by zobaczyć relację z październikowego wyjazdu na Teneryfę, a następnie własnoręcznie wykonać prace z gliny. Uczniowie ulepili talerzyki, półmiski, które dodatkowo posiadały znaki alfabetu berberyjskiego, języka obecnego kiedyś na Teneryfie. Wszystkie dzieła czekają teraz na wypalenie w naszym nowym piecu.

Dziewczyna patrzy na swoją pracę.

Dziewczyna patrzy na swoją pracę.

Skupiony chłopak pochyla się na swoją pracą.

Skupiony chłopak pochyla się na swoją pracą.

Dziewczyna palcem wygładza swój kawałek gliny.

Uśmiechnięta dziewczyna prezentuje swoją miseczkę.

Chłopak trzyma w ręku patyczek, którym będzie pisał znaki na uformowanym kawałku gliny.

Chłopak trzyma w ręku patyczek, którym będzie pisał znaki na uformowanym kawałku gliny.

Dwie dziewczyny siedzą w ławce już z rozwałkowaną gliną. Uśmiechają się.

Dwie dziewczyny siedzą w ławce już z rozwałkowaną gliną. Uśmiechają się.

Zadowolona dziewczyna prezentuje swoją ulepioną miseczkę z charakterystyczną literą "H" na dnie.

Zadowolona dziewczyna prezentuje swoją ulepioną miseczkę z charakterystyczną literą „H” na dnie.

Uśmiechnięta dziewczyna ma przed sobą pięknie uformowaną miskę, w ręku trzyma pędzelek.

Uśmiechnięta dziewczyna ma przed sobą pięknie uformowaną miskę, w ręku trzyma pędzelek.

- Nauczyciel formuje swój kawałek gliny w widoczny już kształt miski.

– Nauczyciel formuje swój kawałek gliny w widoczny już kształt miski.

Chłopak formuje z gliny nóżki do swojej miski.

Chłopak formuje z gliny nóżki do swojej miski.