Wycieczka klasy 4a do Zabytkowej Kopalni Ignacy

W sercu malowniczego Radlina kryje się jedno z najbardziej fascynujących miejsc edukacyjnych – Zabytkowa Kopalnia Ignacy. Jest to niezwykłe miejsce edukacji dla wycieczek klasowych. Przybliża uczniom historię górnictwa, ale również otwiera drzwi do fascynującego świata nauki. Podczas wizyty na terenie Kopalni Ignacy uczniowie klasy 4a nie tylko podziwiali zabytki, ale brali czynny udział w interaktywnych doświadczeniach. W Centrum Naukowym SOWA każda chwila stawała się okazją do nauki poprzez działanie. Zagadki naukowe były elementem wyzwania, inspirowały do logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Radlinie zakończyła się nie tylko bogactwem wiedzy i naukowych doświadczeń, ale także chwilami beztroskiej zabawy na placu zabaw. Te różnorodne elementy sprawiły, że wycieczka była kompleksowym doświadczeniem, rozwijającym umiejętności analitycznego myślenia i dającym czas na radość spontanicznej zabawy. Dla uczestników, ta podróż stała się nie tylko lekcją historii i nauki, ale także chwilą pełną radości, która na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Na zdjęciu uczeń samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu uczeń samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu troje chłopców bawiących się piaskiem kinetycznym.

Na zdjęciu troje chłopców bawiących się piaskiem kinetycznym.

Na zdjęciu trzy uczennice i dwoje uczniów pozuje do zdjęcia będąc na placu zabaw

Na zdjęciu trzy uczennice i dwoje uczniów pozuje do zdjęcia będąc na placu zabaw

Uczniowie klasy 4a oraz dwoje nauczycieli znajdują się w budynku dawnej kopalni. Siedzą w wagonikach węglowych obecnie służących jako ławki

Uczniowie klasy 4a oraz dwoje nauczycieli znajdują się w budynku dawnej kopalni. Siedzą w wagonikach węglowych obecnie służących jako ławki

Na zdjęciu sześcioro dzieci samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu sześcioro dzieci samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu siedmioro dzieci siedzących w powozie.

Na zdjęciu siedmioro dzieci siedzących w powozie.

Na zdjęciu dwoje chłopców samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu dwoje chłopców samodzielnie eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Na zdjęciu chłopiec testuje eksponat do przewodzenia kosteczkowego. Z lewej strony inny chłopiec. W tle nauczyciel oraz uczeń.

Na zdjęciu chłopiec testuje eksponat do przewodzenia kosteczkowego. Z lewej strony inny chłopiec. W tle nauczyciel oraz uczeń.

Na zdjęciu 17 dzieci pozujących do zdjęcia na szczycie wieży wodnej w punkcie widokowym

Na zdjęciu 17 dzieci pozujących do zdjęcia na szczycie wieży wodnej w punkcie widokowym

Czworo chłopców w parach eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik

Czworo chłopców w parach eksperymentuje jeden z eksponatów Centrum Nauki Kopernik