Wycieczka klasy 2a do AstroLab

W miniony poniedziałek, 4 grudnia, klasa 2a wybrała się w kosmiczną podróż do Centrum Edukacji Kosmicznej AstroLab w Czernicy. Odbyliśmy wirtualny lot na Księżyc w symulatorze lotów kosmicznych. Na krótki czas zmieniliśmy się w załogę statku kosmicznego. Dostaliśmy solidną porcję wiedzy i emocji. Wprowadzaliśmy dane do komputera pokładowego, sterowaliśmy zdalnie łazikiem księżycowym. Mieliśmy szczęście trafić na krótki czas pod skrzydła pasjonatów i dzięki temu rozumiemy teraz kosmos lepiej.

Grupa uśmiechniętych uczniów, trzymająca w ręku czekoladowe mikołaje.

Grupa uśmiechniętych uczniów, trzymająca w ręku czekoladowe mikołaje.

Dwójka uczniów zdalnie steruje łazikiem kosmicznym wyświetlonym na ekranie.

Dwójka uczniów zdalnie steruje łazikiem kosmicznym wyświetlonym na ekranie.

Sala edukacyjna ze zgaszonym światłem. Prowadzący trzyma w ręce świecący model księżyca.

Sala edukacyjna ze zgaszonym światłem. Prowadzący trzyma w ręce świecący model księżyca.

Dwójka uśmiechniętych uczniów stojąca przy panelu sterowania w kokpicie statku kosmicznego.

Dwójka uśmiechniętych uczniów stojąca przy panelu sterowania w kokpicie statku kosmicznego.

Dwójka uczniów w kokpicie statku kosmicznego, pochylona nad panelem sterowania.

Dwójka uczniów w kokpicie statku kosmicznego, pochylona nad panelem sterowania.

Czwórka uczniów w kokpicie statku kosmicznego, pochylona nad panelami sterowania.

Czwórka uczniów w kokpicie statku kosmicznego, pochylona nad panelami sterowania.

Dwójka uczniów zdalnie steruje łazikiem kosmicznym wyświetlonym na ekranie.

Dwójka uczniów zdalnie steruje łazikiem kosmicznym wyświetlonym na ekranie.

Uczniowie w sali edukacyjnej rozmawiają z prowadzącym.

Uczniowie w sali edukacyjnej rozmawiają z prowadzącym.