„Tydzień dla ogrodu”

W dniach 18-29 listopada w naszej szkole po raz kolejny odbył się „Tydzień dla ogrodu”. Celem tej akcji jest kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą i uwrażliwienie na jej piękno.

W tych dniach odbył się kiermasz jesienny pod patronatem Rady Rodziców. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę 936,42 zł. Środki te zostaną wykorzystane na zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły.

Gościliśmy w naszym ogrodzie pana Patryka, artystę street artu, który wykonał oryginalny mural, nową ozdobę szkoły. Uczniowie mieli okazję osobiście przekonać się, że graffiti jest sztuką ,dzięki której powstają piękne prace.

W dalszym ciągu w ramach tygodnia dla ogrodu odbywają się dwa konkursy:

Powiatowy konkurs „Hotel dla owadów”, którego rozstrzygniecie odbędzie się 16 listopada.

Międzyklasowy konkurs  – zbiórka cebul kwiatowych. Zwycięzcy konkursu w momencie  gdy pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna kraju, otrzymają słodką nagrodę w postaci bezowego tortu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc w przeprowadzeniu „Tygodnia dla ogrodu”. Wspólnymi siłami przyczyniamy się do dalszego rozwoju na terenie naszej szkoły miejsca do nauki, odpoczynku i zabawy w otoczeniu zieleni.

Zapraszamy do śledzenia na stronie szkoły oraz Facebooku, tego co dzieje się w naszym szkolnym ogrodzie.