Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny.

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY

dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej

ZAGROŻENIA ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO”

W naszej szkole w dniu 20.04.2023 r. odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczo–Ekologiczny pod hasłem „Zagrożenia środowiska naturalnego”.

W konkursie zmierzyło się sześć 3–osobowych drużyn z sześciu żorskich szkół.

Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji pisemnych i zadań laboratoryjnych.

Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Katarzynę Jakubik przybyłych uczniów, ich opiekunów i gości, uczniowie przystąpili do etapu I – części teoretycznej.

Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał test obejmujący zagadnienia z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii i ekologii. Punkty uzyskane przez uczestników

z każdej drużyny szkolnej w I etapie zostały zsumowane. Pięć drużyn, które uzyskały największą ilość punktów weszło do etapu II – zadania praktyczne, część laboratoryjna.

Podczas oczekiwania na wyniki I etapu uczestnicy konkursu wzięli udział w ciekawej prelekcji dotyczącej farmy wertykalnej, którą poprowadziła pani Matylda Szyrle z firmy „Listny Cud”.

Po zliczeniu punktów z obu etapów konkursu, zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody z rąk Pani Dyrektor Katarzyny Jakubik. Sponsorem nagród był  Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory.

Wyniki Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego w roku 2023

I miejsce – drużyna z ZSP nr 5, w składzie:

– Zofia Hrubesz

– Agata Mańka

– Filip Wojaczek

II miejsce – drużyna z ZSP nr 1  w składzie:

– Hanna Jurecka

– Patryk Suchoń

– Konrad Bednarczyk

III miejsce – drużyna z SP nr 3 w składzie:

– Hanna Złoty

– Zuzanna Duda

– Antonina Maraj

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Dziękujemy sponsorom: Wydziałowi Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory oraz Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” ze Szkoły Podstawowej nr 16 i wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Zdjęcie nr. 1 Pani stojąc przed farmą wertykalną wygłasza wykład do uczestników konkursu, dotyczący prowadzenia hodowli mikrolistków.

Zdjęcie nr. 1 Pani stojąc przed farmą wertykalną wygłasza wykład do uczestników konkursu, dotyczący prowadzenia hodowli mikrolistków.

Uczestnicy w białych fartuchach wykonują doświadczenia z zakresu fizyki, biologiii chemii.

Uczestnicy w białych fartuchach wykonują doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i chemii.

Organizatorzy konkursu:

mgr Paulina Orawska – Kaczmarczyk, mgr Bożena Gandor,