POWIATOWE MISTRZOSTWA ŻOR W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI

Dnia 05 kwietnia 2022 r w Szkole Podstawowej nr 16 w Żorach odbyły się kolejne  Mistrzostwa Powiatowe w  koszykówce dziewcząt – Igrzyska Dzieci. Organizatorami mistrzostw, jak każdego roku byli nauczyciele naszej szkoły – Pan Paweł Sajdyk oraz Pani Wiesława Wiśniewska.

Do zawodów zgłosiły się drużyny z trzech szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6,Szkoła Podstawowa nr 9.

Niestety frekwencja w tym roku nie dopisała. Decyzją organizatorów drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

Poziom gry był wysoki i nie brakowało emocji wśród grających. Zdecydowanym faworytem  Powiatowych Mistrzostw w piłce koszykowej okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9. Dziewczyny pokonały swoje rywalki różnicą 30 i 20 punktów.

Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

1. Szkoła Podstawowa nr 9
  2. Szkoła Podstawowa nr 4
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju, opiekunom -nauczycielom wychowania fizycznego z żorskich szkół za przygotowanie dziewcząt
i pomoc w sędziowaniu spotkań. Dziękujemy również  uczniom :  Annie Truszkowskiej, Oliwii Buchalik oraz Adrianowi Kani  za pomoc przy organizacji
i obsługę stolika sędziowskiego podczas trwania zawodów.

Organizatorzy zakończyli nasze Zawody Powiatowe  wręczając  zasłużone puchary i dyplomy.  Gratulowali zwycięskim drużynom oraz życzyli sukcesu na szczeblu wojewódzkim zdobywczyniom pierwszego miejsca.