Nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Żorach ogłasza nabór uczniów do kl. I na rok szkolny 2024/2025.
Do klas I w roku szkolnym 2023/2024 przyjmowane są:
– dzieci 7- letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,
– dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, które należy złożyć do 15.03.2024 r.

Kandydaci, dla których nasza szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku złożonego do dyrektora szkoły w terminie od 01 marca do 19 kwietnia 2024 r. – Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Żory.

Druki – zgłoszenia/wniosku są dostępne w sekretariacie i na stronie szkoły.
Zgłoszenie dla osób zamieszkujących w obwodzie szkoły: PLIK PDF do pobrania
Wniosek dla osób spoza obwodu: PLIK PDF do pobrania