Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

Pięknie pomuzykowaliśmy ostatniego dnia przed przerwą świąteczną. W dniu 22 grudnia uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi nauczycielami spotkali się na drugim szkolnym konkursie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
Przed dużą i uważnie słuchającą widownią wystąpili soliści, duety oraz zespoły trzy-, cztero- i pięcioosobowe. Uczniowie śpiewali zarówno kolędy, które razem z nimi mogliśmy nucić w myślach, jak i mniej znane lub w ogóle nieznane pastorałki i piosenki świąteczne. Wybrzmiała także piękna ukraińska kolęda, którą uczennica zaśpiewała a capella. Ten piękny, przedświąteczny czas to czas wzruszeń, dumy, przełamywania swoich ograniczeń, odwagi, współpracy. Czas zaangażowania uczniów, ich rodziców i nauczycieli. To co przeżyliśmy, było tego zaangażowania warte.
Czas konkursu uświetnił jasełkowy występ uczniów klasy 3a- zgranej grupy młodych aktorów, przygotowanych przez swoje wychowawczynie.
Dziękujemy za wszystkie piękne występy i zapraszamy do podarowania nam podobnych wzruszeń w konkursie w przyszłym roku!
Organizatorki
Dorota Kwiecień, Anita Mokry- Kula, Marzena Michalik

Chłopiec siedzący przy stole gra na cymbałkach świąteczny utwór. Obok nauczycielka z mikrofonem wzmacniającym dźwięk. W tle świąteczna dekoracja.

Chłopiec siedzący przy stole gra na cymbałkach świąteczny utwór. Obok nauczycielka z mikrofonem wzmacniającym dźwięk. W tle świąteczna dekoracja.

Chłopiec występujący solo na scenie. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Chłopiec występujący solo na scenie. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Widownia- duża grupa uczniów klas 1-3 w świątecznych strojach, słuchająca występu. W tle komisja konkursowa- trzy kobiety przy stole. Obok inne nauczycielki.

Widownia- duża grupa uczniów klas 1-3 w świątecznych strojach, słuchająca występu. W tle komisja konkursowa- trzy kobiety przy stole. Obok inne nauczycielki.

Duet- chłopiec i dziewczynka podczas swojego występu. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Duet- chłopiec i dziewczynka podczas swojego występu. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Grupa uczniów klas 1-3 w świątecznych, głównie czerwonych ubraniach oraz nauczyciele śpiewający wspólnie pastorałkę.

Grupa uczniów klas 1-3 w świątecznych, głównie czerwonych ubraniach oraz nauczyciele śpiewający wspólnie pastorałkę.

Występ czteroosobowej grupy- dwóch chłopców i dwóch dziewczynek na tle choinki i świątecznej dekoracji. Większość grupy ubrana w świąteczne sweterki.

Występ czteroosobowej grupy- dwóch chłopców i dwóch dziewczynek na tle choinki i świątecznej dekoracji. Większość grupy ubrana w świąteczne sweterki.

Występ pięcioosobowej grupy chłopców na tle choinki i świątecznej dekoracji.

Występ pięcioosobowej grupy chłopców na tle choinki i świątecznej dekoracji.

Zespół pięciu uczniów- trzech dziewczynek i dwóch chłopców podczas występu konkursowego. Dziewczynka pośrodku trzyma złotą gwiazdę. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Zespół pięciu uczniów- trzech dziewczynek i dwóch chłopców podczas występu konkursowego. Dziewczynka pośrodku trzyma złotą gwiazdę. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Dziewczynka występująca solo na tle choinki i świątecznej dekoracji.

Dziewczynka występująca solo na tle choinki i świątecznej dekoracji.

Grupa uczniów klasy 3a w przebraniach, podczas jasełek. Z lewej strony siedzący przy ognisku pastuszkowie, po prawej stronie Maryja z Józefem. W tle aniołowie.

Grupa uczniów klasy 3a w przebraniach, podczas jasełek. Z lewej strony siedzący przy ognisku pastuszkowie, po prawej stronie Maryja z Józefem. W tle aniołowie.

Chłopiec występujący solo ubrany w długą białą szatę- przebranie do występu w jasełkach. W tle choinka i świąteczne dekoracje.

Chłopiec występujący solo ubrany w długą białą szatę- przebranie do występu w jasełkach. W tle choinka i świąteczne dekoracje.