Komunikacja w erze cyfrowej.

Podczas dzisiejszej lekcji angielskiego przeprowadzonej przez panie Justynę Gicalę-Żurkowską i Dorotę Marek, dzieci miały możliwość kreatywnego tworzenia obrazów za pomocą narzędzia Bing Image Creator oraz przygotowywania prezentacji na temat różnych krajów, takich jak Włochy, Portugalia, Wielka Brytania, Chorwacja i Francja, korzystając z narzędzia Canva.
Wykorzystali różnorodne szablony, grafiki i tekst, aby przedstawić informacje o każdym kraju. Podczas tworzenia prezentacji dzieci uczyły się również podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim, które pomogły im opisać charakterystyczne cechy poszczególnych krajów.
Cała lekcja była doskonałą okazją do integracji technologii cyfrowej z nauką języka angielskiego. Dzieci miały szansę wykorzystać swoją kreatywność, zdolności komunikacyjne oraz umiejętności cyfrowe, tworząc wizualne prezentacje i korzystając z dostępnych narzędzi online. Była to przyjemna i edukacyjna lekcja, która rozwijała zarówno umiejętności językowe, jak i cyfrowe uczniów.

Scenariusz zajęć w wersji PDF do pobrania

nauczyciel stojący przy ławce szkolnej, w której siedzi dwóch uczniów

nauczyciel stojący przy ławce szkolnej, w której siedzi dwóch uczniów

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczne są cztery zdjęcia różowego pingwina, skaczącego na wulkanie

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczne są cztery zdjęcia różowego pingwina, skaczącego na wulkanie

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest jeden slajd z mozaiką portugalską

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest jeden slajd z mozaiką portugalską

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest Lord Vader, latający na tęczowej śwince morskiej nad Tokio

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest Lord Vader, latający na tęczowej śwince morskiej nad Tokio

dwoje uczniów siedzących w ławce

dwoje uczniów siedzących w ławce

dwoje uczniów siedzących w ławce

dwoje uczniów siedzących w ławce

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczna jest flaga brytyjska

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczna jest flaga brytyjska

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest jeden slajd z Wieżą Eiffla

zdjęcie przedstawia tablicę multimedialną, na której widoczny jest jeden slajd z Wieżą Eiffla

Biała tablica z tematem lekcji : Komunikacja w erze cyfrowej i tworzenie wizualnych treści.

Biała tablica z tematem lekcji : Komunikacja w erze cyfrowej i tworzenie wizualnych treści.

uczniowie siedzący w ławkach i patrzący na tablicę multimedialną

uczniowie siedzący w ławkach i patrzący na tablicę multimedialną

nauczyciel siedzący przy biurku oraz uczniowie siedzący w ławkach w klasie

nauczyciel siedzący przy biurku oraz uczniowie siedzący w ławkach w klasie