Podsumowanie szkolnych walentynek

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za wszystkie wpisy do naszej szkolnej kartki walentynkowej, w tym roku w nieco innej odsłonie. W poniższym linku można jeszcze do niej zerknąć.

Klasom 1-3 i wychowawcom również dziękujemy za możliwość przeprowadzenia krótkiej zabawy walentynkowej. Mam nadzieję, że dzieciaki świetnie się bawiły i będą wspominać z uśmiechem ten dzień.

Dziękuję uczennicom klasy 8a za przygotowanie k

rzyżówki walentynkowej, która przyozdobiła gazetkę szkolną.

Nadesłane kartki walentynkowe zostaną nagrodzone – dziękujemy zaangażowanym uczniom.

Na zakończenie wasza szkolna koleżanka Nadia przygotowała kilka informacji na temat minionego święta.

Każdy wie co to „Walentynki”?

Wszyscy znamy i obchodzimy 14 lutego jako dzień zakochanych, którego patronem jest św. Walenty pochodzący z Włoch. Żył on w III w. i jak twierdzą historycy, był biskupem Terni pod Rzymem. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem) oprócz tego popularnym upominkiem są kwiaty i czekoladki, natomiast symbolem walentynek jest na pewno czerwone serce.

Ale czy wiecie co następuje dobę później? Jest to – Dzień Singla. To święto jest zdecydowanie mniej popularne niż walentynki.

W 2005 roku po raz pierwszy obchodzono Dzień Singla (ang. Singles Awareness Day). Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda, a całą inicjatywę należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka. Już sama data mówi wiele – 15 lutego – zaledwie dobę po walentynkach. Dzień Singla ma zatem pozwolić zamanifestować radość ze swojej niezależności, a zarazem pokazać, że życie w pojedynkę wcale nie jest gorsze.

Dziękujemy serdecznie,

Dominika Zacher