Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie.
W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzacją ekologii.
Więcej informacji w zmieszczonych poniżej filmikach.

Najczęściej to święto upamiętniają uczniowie z różnych szkół. Sadzą oni wtedy symboliczne drzewka lub zbierają śmieci z zielonych terenów. Również wiele organizacji przeprowadza szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o konieczności i potrzebie ochrony środowiska obchodzić będziemy cały tydzień.
Od 19 kwietnia zapraszamy do udziału między innymi w:
– ćwiczeniach interaktywnych,
– zabawach w kodowanie,
– krzyżówkach przyrodniczo – matematycznych,
– konkursach:
Mistrz recyklingu – czyli nadaj rzeczom drugie życie.
Plastycznym „Moje wymarzone miejsce na Ziemi”.
Fotograficznym „Piękno matematyki ukazane w przyrodzie”
Ekologicznym pokazie mody,

Harmonogram akcji w linku poniżej:

Więcej informacji w Librusie (zakładka ogłoszenia) lub organizatorów:
Anna Chwałka
Wioletta Widerska
Monika Stempkowksa

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Atrakcyjne nagrody czekają.