„Kartka dla Medyka”

Kwiecień jest miesiącem poświęconym zdrowiu, dlatego nasza szkoła wzięła udział w Akcji Kartka dla Medyka, która w tym roku łączy się z kolejną akcją mającą na celu wesprzeć pracowników służby zdrowia. Akcja ta organizowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny pod hasłem: „ Szanuj medyka”, służy ona zwróceniu uwagi na narastającą falę przemocy wobec ludzi niosących pomoc. Nasi uczniowie włączyli się w obydwie akcje, wysyłając lub przynosząc kartki wykonane z myślą o wszystkich pracownikach służby zdrowia, a owoce ich pracy można podziwiać oglądając prezentację przygotowaną specjalnie dla naszych współczesnych bohaterów. Prezentacja i kartki zostaną rozesłane do lokalnych szpitali, w których lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o życie zarażonych covid-19.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję oraz panu Piotrowi Śliwińskiemu, który zmontował przepiękny film, skłaniający do refleksji i niosący nadzieję, że wraz z każdym kolejnym dniem rzeczywistość będzie łatwiejsza.