05 czerwiec 2018 Dział: Imprezy i akcje Napisane przez  Agnieszka Piwowarczyk

Uczniowie SP16 Uczestnikami Festiwalu Nauki i Techniki Żory 2018

Finał tegorocznego Festiwalu Nauki i Techniki Żory 2018, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, za nami.

Uczniowie naszej szkoły zarówno klas I – VII SP jak i II – III gimnazjum bardzo aktywnie brali udział w licznych warsztatach, prelekcjach, zajęciach terenowych i laboratoryjnych. Udział młodzieży był tym cenniejszy, że Festiwal organizowany był we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach, Instytutem Fizyki, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetem Śląskim oraz Śląskim Ogrodem Botanicznym.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbyło się z udziałem uczniów klasy 5a, którzy następnie uczestniczyli w pokazie „Własności dźwięków” prowadzonym przez dr Maciej Kluzę z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasi najmłodsi podopieczni z klas 1a oraz 3a udali się „Dziką drogą” na warsztatach przyrodniczych z charyzmatycznym panem mgr Krzysztofem Lewickim, którego okazje mieliśmy poznać podczas zajęć w Ogrodzie Botanicznym.

Drugiego dnia festiwalu uczniowie klasy 7a oraz przedstawiciele kółka przyrodniczego z klasy 5a uczestniczyli w „Warsztatach Chemicznych z Manufakturą Naukowców” prowadzonych przez dr nauk chem. Magdalenę Osial.

Nauka przez eksperymentowanie, samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych sprawiły, że czas warsztatów szybko minął, a uczniowie długo jeszcze po zakończeniu zajęć analizowali przebieg i wyniki najbardziej ciekawych doświadczeń.

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 czerwiec 2018 18:10