NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI POWIATOWEGO KONKURSU „MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ”

W ostatnich dniach zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Miejsca Pamięci Narodowej”. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych, poznawanie i upowszechnianie lokalnej, regionalnej i narodowej tradycji oraz wzmacnianie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym poprzez plastyczną ekspresję dzieci i młodzieży.

W naszej szkole konkurs przeprowadziła pani Ewa Szymala. Uczniowie wykonali techniką komputerową kilkadziesiąt prac. Część grafik została wykonana w ostatnich dniach stacjonarnej nauki w szkole, a pozostałe prace uczniowie wykonali podczas nauczania w trybie zdalnym. Najmłodsi uczestnicy konkursu swoje prace graficzne przygotowali podczas zajęć kółka informatycznego. Najciekawsze z prac zostały przekazane organizatorom konkursu, a następnie poddane ocenie jurorów.

Z wielką radością informujemy, że sześcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu.

W grupie wiekowej klas I – III nagrodzeni zostali:

• Emilia Bartecka z klasy 3a – za I miejsce,
  • Mikołaj Bąk z klasy 3c – za I miejsce,
  • Hubert Majchrzak z klasy 3c – za I miejsce.

W grupie wiekowej klas IV – VIII nagrody otrzymali:

• Jakub Oleś z klasy z klasy 4b – za I miejsce,
  • Klaudiusz Kudzia z klasy z klasy 6a – za I miejsce,
  • Kinga Milewska z klasy z klasy 7c – za I miejsce.

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach rozwijających umiejętności posługiwania się techniką grafiki komputerowej.

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!