ZROZUMIEĆ CHEMIĘ

Większość uczniów poznając magiczny świat chemii, oczekuje ciekawych doświadczeń, eksperymentów i ekstremalnych wybuchów!

Już po pierwszych tygodniach nauki uczniowie klas siódmych przekonali się, że magia tego przedmiotu i ich działań opiera się na fundamencie ugruntowanej wiedzy. Chemia niczym magnes przyciąga ale również stawia duże wymagania, aby zajęcia laboratoryjne były nie tylko ciekawym przeżyciem ale przede wszystkim były bezpieczne.

Młodzi chemicy naszej szkoły w 2-osobowych zespołach tworzyli mieszaniny jednorodne i niejednorodne. Wykorzystując zdobytą wiedzę teoretyczną z szerokiego wachlarza metod, dokonywali wyboru, celem rozdzielenia składników mieszanin. Zajęcia były bardzo twórcze a kreatywność uczniów poparta dobrze przyswojoną wiedzą.

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!