MODERNIZACJA NASZEGO PLACU ZABAW – GŁOSOWANIE W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Serdecznie zapraszamy do głosowania na projekty mieszkańców Żor w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Jeden z projektów złożony przez rodzica z naszej szkoły Panią Katarzynę Sładek dotyczy modernizacji placu zabaw znajdującego się na terenie szkoły.

Projekt nosi nazwę „Eksperymentuj na świeżym powietrzu!”. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do mądrej zabawy na świeżym powietrzu. Wychodząc naprzeciw potrzebom integracji społecznej i coraz większym skutkom spędzania czasu młodzieży przed komputerami, ważne jest by stworzyć kreatywną, a przy tym innowacyjną przestrzeń zieloną nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale również dla wszystkich mieszkańców. Wybrane urządzenia, o które rozbudowany zostanie plac zabaw mają za zadanie przekazywanie wiedzy poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci i młodzież chętniej zgłębią tajniki nauki. Koszt projektu to 332 250,87 zł.

Serdecznie zachęcamy do głosowania, gdyż z miejsca tego korzystają w szczególności nasi uczniowie, zwłaszcza klas 1-3 oraz wychowankowie świetlicy. W ramach projektu przewidziano również wymianę nawierzchni na placu zabaw.

Jak głosować?

Głosowanie mieszkańców odbędzie się w terminie od godz. 7:30 w dniu 28 września 2020 r. do godz. 17:00 w dniu 12 października 2020 r. Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Żory – każdy dysponuje jednym głosem.

Mieszkańcy mogą zdecydować, czy chcą zagłosować tradycyjnie na formularzu papierowym czy też przez Internet na formularzu elektronicznym. Głosowanie internetowe odbywa się przez dedykowaną platformę pn. „E-Żory”, dostępną pod adresem zory-ekonsultacje.eboi.pl.

Żorzanie, którzy chcą skorzystać z głosowania tradycyjnego muszą zgłosić się do Punktów głosowania, które znajdują się w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i Alei Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:

• poniedziałek 7:30-17:00
  • wtorek-czwartek: 7:30-15:30
  • piątek 7:30-14:00

Instrukcja głosowania przez Internet:

Aby zagłosować przez Internet należy najpierw założyć konto na platformie. By to zrobić wchodzimy na stronę zory.eboi.pl i klikamy zarejestruj. Następnie wpisujemy swoje dane osobowe, adres e-mail oraz wyrażamy zgody, konieczne do założenia konta.

Ważne! Należy pamiętać o zaznaczeniu okienka „Jestem mieszkańcem” oraz wybraniu domyślnie wybranej JST jako Urząd Miasta Żory . Po kliknięciu „zarejestruj się” otrzymamy wiadomość mailową z linkiem do aktywacji konta. Po jego aktywacji można korzystać z platformy.

Jeśli już posiadamy konto na platformie lub logujemy się z wykorzystaniem profilu zaufanego, a nie możemy zagłosować to należy zalogować się na stronie zory.eboi.pl, kliknąć na swój login i wybrać „ustawienia konta”. Następnie w zakładce e-Konsultacje należy zaznaczyć „Jestem mieszkańcem”, ponownie wpisać hasło logowania i kliknąć zapisz.

Kolejnym krokiem jest wejście na stronę zory-ekonsultacje.eboi.pl , gdzie należy ponownie się zalogować, a następnie wybrać Budżet Obywatelski i przejść do głosowania.

Przy jednym wybranym przez siebie projekcie należy zamiast 0 wpisać cyfrę 1 (można też ją wybrać za pomocą strzałek) i kliknąć „Zagłosuj”. Głos został oddany!

Ewentualne problemy z głosowaniem prosimy zgłaszać mailowo pod adres bpks@um.zory.pl. W miarę możliwości prosimy do zgłoszeń dołączać zrzuty ekranu ilustrujące problem oraz adres mailowy konta, na którym problem wystąpił.

Pełna lista projektów na które można zagłosować wraz z ich szczegółowymi znajduje się na stronie www.zory.pl, w BIP Urzędu Miasta Żory, na platformie zory-ekonsultacje.eboi.pl oraz w punktach informacji Urzędu Miasta Żory.

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!