Szkolenie w Dublinie

W dniach 14 -21.05.2023 dwie nauczycielki: Justyna Gicala-Żurkowska i Dorota Marek wzięły udział w szkoleniu: School Innovation – A New Mindset for Teachers and Students. Szkolenie finansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Odbyło się w Dublinie i przyniosło wiele ciekawych doświadczeń dla uczestników. Celem szkolenia było wprowadzenie nauczycieli i uczniów w nowatorskie podejście do edukacji oraz rozwijanie ich umiejętności w zakresie innowacyjnego myślenia.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość pogłębiania wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania i interaktywnych narzędzi edukacyjnych. Skupiano się również na promowaniu kreatywności, współpracy i samodzielnego myślenia wśród uczniów. celem było przekazanie nauczycielom praktycznych narzędzi, które mogą zastosować w swoich klasach, aby pobudzić zainteresowanie uczniów i rozwijać ich umiejętności.
W trakcie szkolenia uczestnicy mieli także okazję zwiedzić piękne miasto Dublin. W czasie wolnym od zajęć szkoleniowych mogli odkrywać zabytki, kulturę i atmosferę miasta.

Widok na zatokę i klify. Na skarpie stoi mewa.

Widok na zatokę i klify. Na skarpie stoi mewa.

Widok na kolorowe kamienice jednej z ulic Dublina.

Widok na kolorowe kamienice jednej z ulic Dublina.

Zdjęcie ukazuje stare zabudowania Trinity College.

Na tle ściany budynku z napisem europass Teacher Academy stoi 14 uczestników kursu wraz z prowadzącym. Osoby w środku trzymają flagę Unii Europejskiej.

Na tle ściany budynku z napisem europass Teacher Academy stoi 14 uczestników kursu wraz z prowadzącym. Osoby w środku trzymają flagę Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać klasę, w której prowadzone jest szkolenie. Małe grupki osób pracują nad zadaniem.

Na zdjęciu widać klasę, w której prowadzone jest szkolenie. Małe grupki osób pracują nad zadaniem.