XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski uczniów klas I-III

19 maja 2023r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski, przeznaczony dla uczniów klas I-III. Brało w nim udział 27 uczestników po trzech przedstawicieli z prawie wszystkich żorskich szkół podstawowych. Po uroczystym otwarciu konkursu rozpoczęła się rywalizacja uczniów w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich i trzecich.

Przerwę zaplanowaną na obrady jury uczestnicy konkursu wykorzystali na oglądnięcie ciekawej bajki.  Na każdym poziomie edukacji jury przyznawało po 3 nagrody główne.

W kategorii klas pierwszych poszczególne miejsca zajęli:

1 miejsce-  Marta Brzyszkowska z ZSP nr 9

2 miejsce- Maja Syrnicka z SP 17

3 miejsce- Antoni Olszewski ZSP nr 1

W kategorii klas drugich:

1 miejsce- Igor Baszyński z SP 3

2 miejsce- Helena Michalik ZSP nr 8

3 miejsce- Balitska Yewa ZSP nr 5

Na poziomie klas trzecich:

1 miejsce- Agata Szewczyk z SP 15

2 miejsce- Paulina Lukasek z SP 16

3 miejsce- Jaszczuk Lidia SP 4

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.

Naszą szkolę reprezentowali: Kacper Janicki z klasy I b, Emilia Szulik z klasy II a i Paulina Lukasek z klasy III b. Laureaci będą reprezentowali nasze miasto na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 2 czerwca w Rybniku.

Paulina zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii i zakwalifikowała etapu wojewódzkiego.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy.

Trójka uczniów, reprezentujących nasza szkołę w konkursie. W środku stoi chłopiec, po obu jego stronach dziewczynki. Dzieci trzymają w rękach dyplomy. W tle na granatowej płachcie znajduje się napis: XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Kochamy Zwierzęta. Wokół napisu umieszczone są kolorowe balony w kształcie zwierząt.

Trójka uczniów, reprezentujących nasza szkołę w konkursie. W środku stoi chłopiec, po obu jego stronach dziewczynki. Dzieci trzymają w rękach dyplomy. W tle na granatowej płachcie znajduje się napis: XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Kochamy Zwierzęta. Wokół napisu umieszczone są kolorowe balony w kształcie zwierząt.

 Cztery kobiety- członkinie komisji konkursowej, siedzą przy stole i pochylone nad nim w skupieniu coś notują.

Cztery kobiety- członkinie komisji konkursowej, siedzą przy stole i pochylone nad nim w skupieniu coś notują.

Otwarcie konkursu przez wicedyrektor szkoły Joannę Łyżwę oraz prowadzącą konkurs- nauczycielkę Jolantę Wieczorek. Uważnie słucha ich widziana z tyłu komisja konkursowa oraz duża grupa dzieci siedzących na ławeczkach.

Otwarcie konkursu przez wicedyrektor szkoły Joannę Łyżwę oraz prowadzącą konkurs- nauczycielkę Jolantę Wieczorek. Uważnie słucha ich widziana z tyłu komisja konkursowa oraz duża grupa dzieci siedzących na ławeczkach.

Duża grupa uśmiechniętych dzieci- wszystkich uczestników konkursu. Za uczniami stoją ich nauczycielki oraz część komisji konkursowej.

Duża grupa uśmiechniętych dzieci- wszystkich uczestników konkursu. Za uczniami stoją ich nauczycielki oraz część komisji konkursowej.