WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU „HOTEL DLA OWADÓW”

W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej, zorganizowany został powiatowy konkurs na hotel dla owadów.

Celem konkursu było:

• Kształtowanie postaw ekologicznych, związanych z ochroną zwierząt oraz roślin.
  • Aktywizacja dzieci,  młodzieży oraz ich opiekunów, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz środowiska.
  • Integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne działanie dzieci i dorosłych podczas realizacji pracy konkursowej.
  • Zapoznanie z różnorodnością gatunkową owadów.

Jury oceniając wykonane hotele dla owadów brało pod uwagę: solidność, estetykę oraz pomysłowość.

Wyniki konkursu w kategorii przedszkola:

• I miejsce otrzymuje Natan Hanusiak lat 6 z dziadkiem Wojciechem Micułą. Uczęszcza do Przedszkola nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach.

Wyniki konkursu w kategorii uczniów klas I – III

• I miejsce otrzymuje Kacper Moroński lat 8 z mamą Małgorzatą Morońską. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach.
  • II miejsce otrzymuje Michał Filocha lat 8. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach.
  • III miejsce ex aequo otrzymują: Sebastian Pabjan lat 10 oraz Klaudia Partyka lat 8. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach.

Wyniki konkursu w kategorii uczniów klas IV –VIII

• I miejsce otrzymuje Wiktor Michta lat 13 z mamą Agnieszką Michtą. Uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Żorach.
  • II miejsce otrzymuje Natalia Godziek lat 12. Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Żorach.
  • III miejsce otrzymuje Michał Pabiś lat 13. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich opiekunom oraz nauczycielom koordynującym za zaangażowanie, włożony trud i poświęcony czas na wykonanie solidnych „hoteli dla owadów”.

Z pewnością już niebawem znajdą one swoje miejsce w naszym przyszkolnym ogrodzie.

Nagrody dla zwyciezców zostaną dostarczone do szkół laureatów.