Wojewódzki Konkurs Chemiczny – „Młody Chemik „

W dniu 09.12.2022r w Pałacu Młodzieży w Katowicach  odbył się XXXII Wojewódzki Konkurs dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych „Młody Chemik”.

I etap konkursu w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy 8b Adrian Kowalczyk  Igor Białowąs, polegał na rozwiązaniu testu zawierającego zadania obliczeniowe, krzyżówkę oraz chemograf. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia chemii nieorganicznej.

Ponieważ konkurs był adresowany do uczniów zainteresowanych chemią, tematyka pytań i zadań wykraczała poza obowiązującą podstawę programową szkoły podstawowej.

Etap finałowy odbędzie się 10.01.2023r  – trzymajmy kciuki, aby  nasi uczniowie w nim uczestniczyli !!!

Dziękuję Adrianowi i Igorowi za chęci, zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.