UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ POZNAJĄ MAGICZNY ŚWIAT CHEMII

W dniu 20.10.2020 r. rozpoczęliśmy cykl zajęć laboratoryjnych dla uczniów klas trzecich i drugich Szkoły Podstawowej. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu do końca roku szkolnego.

Pierwszą klasą, której uczniowie gościli w Laboratorium Nauki była klasa 3 b. Przyszli chemicy poznawali magiczny świat chemii, uczestnicząc w pokazie „Ciuchcia – czyli jak uwolnić Dżina z butelki” oraz samodzielnie eksperymentowali pod okiem nauczycieli i według otrzymanych instrukcji.

Trzecioklasiści wykonywali następujące doświadczenia i eksperymenty chemiczne:

• Spalanie magnezu w tlenie.
  • Czy to jajko, czy to piłka?
  • Skacząca kukurydza.

Po wykonaniu doświadczeń, uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z uzyskanych wyników i podejmowali próby odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jak to się stało ? Dlaczego tak się dzieje ? Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał kartę pracy. Dotyczyła ona przedstawienia doświadczenia, które najbardziej zafascynowało ucznia i narysowania jego wyniku.

Dobra zabawa połączona z odkrywaniem magicznego świata, jaki cechuje nauki przyrodnicze sprawiły, że czas zajęć szybko minął i uczniowie z żalem opuszczali Laboratorium Nauki.

Dziękuję paniom Anicie Mokry – Kula i Marioli Wita, za wsparcie w przeprowadzeniu zajęć. Do zobaczenia na kolejnych wspólnych zajęciach !

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!