Szkolenie “Effective classroom Management”

W ramach realizacji projektu Erasmus + “Aktywnie i uważnie znaczy zdrowo” w szkoleniu “Effective classroom Management: Largest impact on students achievements” wzięły udział panie: Katarzyna Bańczyk i Paulina Orawska-Kaczmarczyk. Podczas 7 dniowego kursu zgłębiały tajniki efektywnego zarządzania zespołem klasowym oraz jego wpływu na osiągnięcia uczniów.

Program szkolenia obejmował poznanie skutecznych i innowacyjnych metod nauczania, form rozwijania umiejętności pracy z uczniem jak również wspomagania uczniów w rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej.

Ważnym elementem kursu, pojawiającym się w wielu odsłonach, były zagadnienia dotyczące kompetencji społeczno-emocjonalnych, tak ważnych w rozwijaniu prawidłowych interakcji z otoczeniem jak również uważności. Skupiano się na działaniach takich jak tworzenie planu zarządzania klasą, ustalaniu zasad klasowych, roli pozytywnego wzmocnienia i potrzeby zrozumienia ucznia przeszkadzającego.

Szkolenie urozmaicone było rejsem wzdłuż wybrzeża Oslo oraz wizytą w Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram, podczas których wykorzystane zostały nowoczesne technologie – nieodłączny element – współczesnej edukacji. Aktywność na świeżym powietrzu oraz w budynkach użyteczności publicznej ( biblioteka miejska, ratusz), stały się przestrzenią w której uczestnicy szkolenia musieli zmierzyć się z zadaniem szkoleniowym “Treasure Hunt”.

W trakcie kursu była okazja do tego, aby wymienić się doświadczeniem i praktyką pomiędzy uczestnikami szkolenia, którzy pochodzili z Grecji, Francji oraz Rumunii. Wiedza i umiejętności pozyskane podczas szkolenia zostaną upowszechnione nauczycielom SP-16 w ramach międzynarodowej współpracy Erasmus +.

 Identyfikatory uczestników z imionami i nazwiskami.

Identyfikatory uczestników z imionami i nazwiskami.

Uczestnicy szkolenia z certyfikatami.

Uczestnicy szkolenia z certyfikatami.

Uczestnicy szkolenia podczas zajęć siedzą przy stole.

Uczestnicy szkolenia podczas zajęć siedzą przy stole.

 Opera w Oslo, na pierwszym planie sauny.

Opera w Oslo, na pierwszym planie sauny.

Uczestniczki szkolenia w trakcie zwiedzania miasta.

Uczestniczki szkolenia w trakcie zwiedzania miasta.

Uczestnicy szkolenia podczas aktywności na zewnątrz budynku.

Uczestnicy szkolenia podczas aktywności na zewnątrz budynku.

Typowy troll z Oslo.

Typowy troll z Oslo.