Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Każdego roku w pierwszy piątek października obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto weszło na stałe także do naszego szkolnego kalendarza.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty propagujące akcję. Uczniowie rozwiązywali matematyczne karty pracy, a podczas lekcji matematyki ćwiczyli tabliczkę mnożenia grając w grę „ ja mam, ty masz”. Odbył się również Wielki Egzamin Tabliczki Mnożenia w formie online zakończony tytułem Eksperta. Otrzymała go uczennica klasy 8d Maja Jakubowska z czasem 14 s. Wszystkie osoby biorące udział w egzaminie otrzymają ocenę bardzo dobrą z matematyki. Wszystkim również serdecznie gratulujemy.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Wioletta Widerska
Monika Stempkowska