SERDECZNA KARTECZKA DLA ZUCHÓW I HARCERZY

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone od ponad stu lat przez harcerzy i skautów na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, narodowości, wieku. Tego dnia obchodzi się urodziny generała Roberta Baden-Powella – pomysłodawcy i założyciel całego harcerstwa. W tym szczególnym dniu harcerze i zuchy ubierają swoje mundury, składają sobie życzenia, organizują gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej uczniowie z klasy 1a, 1b i 1c wykonali kartki z życzeniami dla wszystkich grup zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Żory. Własnoręcznie wykonane kartki nasi pierwszoklasiści wręczyli podczas spotkania z Panią Karoliną Wawrzyczek – druhną Hufca ZHP Żory. Nasz gość w ciekawy sposób przybliżył dzieciom „harcerski świat”. Druhna opowiadała o swoich obowiązkach, zadaniach, zaprezentowała swój mundur i wyjaśniła dzieciom, co oznaczają kolory i znajdujące się na nim naszywki. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o różnych ciekawostkach z harcerskiego i zuchowego życia. Miłym akcentem były też wspólne zabawy, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.

Życzymy wszystkim harcerzom, zuchom oraz instruktorom wszystkiego, co najlepsze, dużo zapału do pracy, wielu wspaniałych przygód, wyjątkowych ludzi wokół siebie i ciągłej chęci do rozwoju siebie i swoich umiejętności.

Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!

Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną Kartki z życzeniami Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną Uczniowie z druhną