Rekolekcje wielkopostne

W dniach 16-18 marca nasza szkoła wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych, które zorganizowane zostały w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach.
W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie szukali skarbu ukrytego w kościele. Poszukiwania zaprowadziły naszych przedstawicieli do ołtarza. Tam w Tabernakulum zawsze czeka na nas Jezus – nasz największy skarb. Nie wolno nam porzucić Go jak pewna dziewczynka wyrzuciła Misia Brudaska. Ona nie dostrzega jego wartości. Na szczęście znalazła go inna dziewczynka, która wyciągnęła biedaka spod śmieci, otrzepała z kurzu i od razu go pokochała. Wiele lat później Tatty Teddy stał się symbolem przyjaźni i miłości. Dzisiaj na całym świecie ma swoich wielbicieli.
Drugiego dnia rekolekcji poznaliśmy historię Żorka, który trochę się pogubił. Przez swoje wybory znalazł się w pułapce grzechu. Na szczęście jest Ktoś, Kto potrafi wydostać nas z największych tarapatów.
Ksiądz Rafał na przykładzie przygotowania herbaty przypomniał nam jak właściwie przygotować się na spotkanie z Jezusem, który chce nam przebaczyć.
W trzecim dniu została odprawiona Msza Święta w naszej intencji. Tego dnia przynieśliśmy do kościoła figurki przedstawiające nas samych. Ksiądz uświadomił nam, że sami nie mamy szans by pokonać złego, tylko z Jezusem i wspólnotą Kościoła jest to możliwe.
Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za przedstawienie nam trudnych spraw w łatwy sposób. Księdzu Rafałowi dziękujemy za piosenki, które nasze dusze wznosiły do Boga.