Pozytywna uwaga

Pozytywna uwaga, czyli zacznij od pochwały! Chwalmy tak, jak sami byśmy chcieli być chwaleni.
Ogólnopolska akcja „Pozytywna uwaga ” polega na przekazywaniu uczniom jak najwięcej pozytywnych komunikatów. Nauczyciele oraz rodzice mają za zadanie skoncentrować się na pozytywnych uwagach, dostrzeganiu pozytywnych stron, cech a czasem jednostkowych zachowań uczniów, dzieci.
Nasza szkołą przystąpiła do akcji, ponieważ chcemy, by szkoła przestała być miejscem, gdzie częściej dostaje się negatywne uwagi niż pozytywne wzmocnienie. Chcemy pracować nad poczuciem własnej wartości u naszych uczniów. Naszym celem jest, aby nasi uczniowie czuli się dowartościowani, pewni siebie, wierzyli w siebie i w swoje możliwości. Chcielibyśmy także, aby byli świadomi swoich mocnych i słabych stron. Tego, co potrafią, a w czym powinni się jeszcze doskonalić. Nie chodzi wyłącznie o ich wiedzę, ale też o umiejętności i cechy charakteru.
Listopad to najtrudniejszy i najbardziej ponury miesiąc w roku: dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki jest coraz więcej. Otrzymanie w tym czasie pozytywnej uwagi od nauczyciela – oficjalnej, wpisanej do e-dziennika – będzie dla ucznia świetną motywacją do dalszych starań i lepszego zachowania. Uwagi mogą dotyczyć zarówno sukcesów edukacyjnych – choćby najmniejszych – jak i zachowania. Organizatorzy akcji i wspierający ich eksperci przygotowali wiele materiałów o tym, jak mądrze chwalić – materiały można znaleźć na stronie pozytywnauwaga.pl.
Przeganiamy listopadowe smutki, wpisujemy uczniom pozytywne uwagi, chwalimy nasze dzieci!

Cele akcji
1.Budowanie poczucia własnej wartości u uczniów
2.Kształtowanie u uczniów pozytywnego obrazu własnego siebie
3.Dostrzeganie pozytywnych stron, cech u uczniów przez nich samych, rówieśników oraz dorosłych