Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny.

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY

DLA UCZNIÓW KLAS VII – VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W naszej szkole w dniu 11.05.2022r. odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczo–Ekologiczny pod hasłem „ Zagrożenia środowiska przyrodniczego”.

W konkursie zmierzyło się dwanaście 3–osobowych drużyn z siedmiu żorskich szkół.

Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji pisemnych i zadań laboratoryjnych.

Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Katarzynę Jakubik przybyłych uczniów, ich opiekunów i gości uczniowie przystąpili do etapu I – części teoretycznej.

Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał test obejmujący zagadnienia z zakresu chemii, fizyki, geografii i biologii z elementami ekologii. Punkty uzyskane przez uczestników z każdej drużyny szkolnej w I etapie zostały zsumowane.

Pięć drużyn, które uzyskały największą ilość punktów weszło do etapu II – zadania praktyczne, część laboratoryjna.

Podczas oczekiwania na wyniki I etapu uczestnicy konkursu wzięli udział w ciekawej prelekcji, którą poprowadziła Pani Irena Kreis – Podruczny Kierownik Działu Technologicznego PWiK  Żory.

Po zliczeniu punktów z obu etapów konkursu zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody z rąk Pani Naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory,  Anny Buchty.

Wyniki Powiatowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego w roku 2022:

I miejsce – 75 pkt. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie:

Hanna Seibel

Katarzyna Michalska

Małgorzata Paluch

II miejsce – 74 pkt. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie:

Agata Mańka

Zofia Hrubesz

Filip Wojaczek

III miejsce – 73,5 pkt. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 w składzie:

Hanna Majchrzak

Hanna Tułowiecka

Amelia Kowalska

Wyniki pozostałych drużyn finałowych:

71 pkt. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie:

Szymon Jurecki

Paweł Kiełkowski

Maciej Pytlik

67,5 pkt. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie:

Adam Górecki

Wiktoria Jucha

Blanka Zielińska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy sponsorom: Wydziałowi Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory, Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” ze Szkoły Podstawowej nr 16 i wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Organizatorzy konkursu: mgr Paulina Orawska–Kaczmarczyk, mgr Bożena Gandor ,  mgr Grażyna Piwowarczyk.