POWIATOWE MISTRZOSTWA ŻOR W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI

Dnia 15 grudnia 2022 r w Szkole Podstawowej nr 16 w Żorach odbyły się kolejne  Mistrzostwa Powiatowe w  koszykówce dziewcząt – Igrzyska Dzieci. Organizatorami mistrzostw, jak każdego roku byli nauczyciele naszej szkoły – mgr Paweł Sajdyk oraz mgr Wiesława Wiśniewska.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 09.00 po otwarciu przez Panią Dyrektor Katarzynę Jakubik. Do zawodów zgłosiły się drużyny z sześciu szkół podstawowych  naszego miasta – Szkoła Podstawowa
nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Szkoła Podstawowa nr 17.

Decyzją organizatorów zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

Poziom gry był wysoki i nie brakowało emocji wśród grających. Pierwszy mecz nasze dziewczynki zagrały z drużyną SP – 4, wygrywając 26 : 8.

Warto wspomnieć, że już dawno w naszej szkole nie było tylu sportowych emocji i pełnych napięcia spotkań. Wszystkie nasze uczennice na zawodach dały z siebie wszystko i zostawiły serce na parkiecie, pokazując, że można grać fair play, czerpać z tej gry przyjemność i rywalizować bez kompleksów
z każdym przeciwnikiem, bez względu na to z jakiej jest szkoły i do jakiej klasy mistrzostwa sportowego uczęszcza.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

I miejsce    Szkoła Podstawowa nr 17

II miejsce   Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 16

IV miejsce  Szkoła Podstawowa nr 5

V miejsce   Szkoła Podstawowa nr 6

VI miejsce  Szkoła Podstawowa nr 4.

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Petrychenko Waleriia
  2. Zdunek Karolina
  3. Buchalik Magdalena
  4. Ceremuga Patrycja
  5. Koc Patrycja
  6. Bednarczyk Aleksandra
  7. Drabas Maja
  8. Gąsior Wiktoria
  9. Makosz Nadia
  10. Miłek Marika
  11. Skut Maja
  12. Zakowicz Zofia
  13. Szkalaj Laura

Organizatorzy zakończyli  Zawody Powiatowe  wręczając  zasłużone puchary i dyplomy.  Gratulowali zwycięskim drużynom oraz życzyli sukcesu na szczeblu wojewódzkim zdobywczyniom pierwszego miejsca.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju, opiekunom-nauczycielom wychowania fizycznego z żorskich szkół za przygotowanie dziewcząt i pomoc w sędziowaniu spotkań. Szkolnej pielęgniarce za fachową obsługę medyczną zawodów.  Uczniom:  Janowi Jurczyk oraz Marcinowi Sieradzan za protokołowanie spotkań i obsługę stolika sędziowskiego podczas trwania zawodów.

Ogromne brawa dla drużyny naszych dziewcząt za pięknie zagrane mecze, wielkie zaangażowanie
i zdobycie III miejsca w turnieju.

Gratulacje  !!!