„Pola Nadziei” – dar serca

W październiku br. uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się do akcji „Pola Nadziei” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. Symbolem programu jest żonkil – to kwiat nadziei, wyraz solidarności z chorymi na raka. W tym roku uczniowie naszej szkoły sadzili symboliczne cebulki żonkili w ogrodzie szkolnym. Każdy z uczestników wspierając akcję, mógł ofiarować datek i pozostawić pamiątkowy wpis na płótnie, które zostanie przekazane chorym.

Dochód z zebranych datków został przekazany hospicjum, które w Żorach zajmuje się opieką nad obłożnie chorymi mieszkańcami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję charytatywną na terenie naszej szkoły.