Pierwsze szkolenie za nami !!!

W dniach 23 – 30.04.2023 r. dwie nauczycielki: Katarzyna Jakubik i Paulina Kuśka oraz jeden nauczyciel- Piotr Śliwiński wzięli udział w szkoleniu: Mindfulness and Meditation: Well-Being at School and Life’ w Reykjavíku na Islandii.

Szkolenie finansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, w którym nasza szkoła bierze udział poprzez realizację projektu „Aktywnie i uważnie znaczy zdrowo”.

Celami szkolenia było:

– poznanie i opanowanie technik medytacji / mindfulness oraz podstawowych pozycji jogi chi-kung,

– zwiększenie tolerancji na stres,

– poprawę umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami,

– nabycie umiejętności wdrażania mindfulness i jogi w pracy z uczniami i w życiu,

– poprawa kondycji psychicznej.

W szkoleniu brali udział nauczyciele z różnych szkół z całej Europy. Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami jak również nawiązania nowych kontaktów dla realizacji przyszłych projektów.

Uczestnicy szkolenia mieli również okazję poznać piękno islandzkiej przyrody.

Logo organizatora szkolenia. Napis MINDFULNESS u dołu. Na niebieskim tle flaga Unii Europejskiej a w środku napis PMS Erasmus+.

Logo organizatora szkolenia. Napis MINDFULNESS u dołu. Na niebieskim tle flaga Unii Europejskiej a w środku napis PMS Erasmus+.

Uczestnicy szkolenia siedzą przy stołach ułożonych w podkowę i słuchają prezentacji na temat finlandzkiej szkoły.

Uczestnicy szkolenia siedzą przy stołach ułożonych w podkowę i słuchają prezentacji na temat finlandzkiej szkoły.

Uczestnicy szkolenia budują wieżę z makaronu i taśmy klejącej.

Uczestnicy szkolenia budują wieżę z makaronu i taśmy klejącej.

W parku. Uczestnicy stoją w oddaleniu od siebie i ćwiczą CHI-KUNG zwane chińską jogą.

W parku. Uczestnicy stoją w oddaleniu od siebie i ćwiczą CHI-KUNG zwane chińską jogą.

Uczestnicy szkolenia siedzą przy stołach ułożonych w podkowę i słuchają wykładu na temat układu nerwowego.

Uczestnicy szkolenia siedzą przy stołach ułożonych w podkowę i słuchają wykładu na temat układu nerwowego.

Trzech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 16 wykonuje magiczny słoik, który uspokaja wzburzone emocje. Uczestnicy siedzą obok siebie i podają sobie elementy potrzebne do wykonania ćwiczenia.

Trzech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 16 wykonuje magiczny słoik, który uspokaja wzburzone emocje. Uczestnicy siedzą obok siebie i podają sobie elementy potrzebne do wykonania ćwiczenia.

Uczestnicy praktykują CHI-KUNG w sali ćwiczeniowej.

Uczestnicy praktykują CHI-KUNG w sali ćwiczeniowej.

Od lewej: Piotr Śliwiński, Paulina Kuśka, Katarzyna Jakubik na tle jeziora z czarną plażą.

Od lewej: Piotr Śliwiński, Paulina Kuśka, Katarzyna Jakubik na tle jeziora z czarną plażą.

Uczestnicy szkolenia stoją z otrzymanymi certyfikatami. W tle flaga Unii Europejskiej.

Uczestnicy szkolenia stoją z otrzymanymi certyfikatami. W tle flaga Unii Europejskiej.

Uczestnicy szkolenia pozują na tle wykonanych plakatów drzew. Na pierwszym planie trenerka szkoleni.

Uczestnicy szkolenia pozują na tle wykonanych plakatów drzew. Na pierwszym planie trenerka szkoleni.