Okiem przyrodnika

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy Va przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej „ Okiem przyrodnika”.

Zajęcia innowacyjne odbywały się w czasie nauki stacjonarnej w ramach wybranych zajęć lekcyjnych z biologii na terenie ogrodu szkolnego. W trakcie nauczania zdalnego uczniowie poszerzali wiadomości dotyczące obserwowanych gatunków roślin, wykorzystując programy multimedialne.

Udział w lekcjach biologii na żywo, ułatwił uczniom poznanie bioróżnorodności najbliższego otoczenia, wpłynął korzystnie na kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i środowiska. Podczas zajęć stacjonarnych i zdalnych uczniowie zdobyli  umiejętność pracy z kluczami do oznaczania roślin. Poznali nie tylko nazwy gatunkowe roślin i ich cechy charakterystyczne, ale przede wszystkim zrozumieli potrzebę ochrony biocenozy.

Poznane gatunki roślin oraz zdobytą o nich wiedzę przedstawili wykonując zielniki.