OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOLOGICZNO – ŚRODOWISKOWY : NASZA ZIEMIA , ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO.

10 uczniów naszej szkoły z klas VII i VIII po raz pierwszy wzięło udział w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Przyrodniczego.

Hasło przewodnie konkursu to: „ ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH”

Uczestnicy konkursu w oparciu o zebrane wiadomości z różnych źródeł przygotowywali prace pisemne na jeden z trzech tematów do wyboru:

• Jak rozświetlić mrok – odkrycia i wynalazki szejka z Galicji
  • Energetyczna Ziemia
  • Świat bez węgla

Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnością pozyskiwania encyklopedycznych wiadomości zdobywanych z podręczników szkolnych, zasobów naszej biblioteki czy źródeł internetowych. Musieli przedstawić również własną interpretację tych wiadomości oraz własne opinie i wykazać się zmysłem obserwacji zjawisk przyrodniczych.

Na podstawie nadesłanych prac Komisje Konkursowe w każdym regionie wyłonią sześciu autorów najlepszych prac teoretycznych w każdej z dwóch kategorii wiekowych

(podstawowej i ponadpodstawowej), którzy przejdą do II etapu – półfinałowego.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za olbrzymi wkład pracy, chęci w zgłębianiu

i poszerzaniu wiedzy ekologicznej a co za tym idzie kształtowaniu właściwych postaw proekologicznych.

Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły angażują się nie tylko w poznawanie zagrożeń środowiska naturalnego w skali regionalnej i globalnej. Wykazują również chęci poznania

sposobów racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody.

Trzymamy mocno kciuki, aby prace naszych uczniów zachwyciły jury !!!