Nie musisz być święty, by dawać prezenty

„Podziel się, choć okruszek daj, dla ciebie nic, dla kogoś raj.
Bądź tym, który uśmiech daje, pomóż komuś i sam zostań,
najlepszym Świętym Mikołajem”.

Święta Bożego Narodzenia to czas radosnego oczekiwania na śnieg, choinkę i prezenty. To prawdziwie magiczny czas.
Dzięki społeczności SP nr 16 w Żorach magia dotarła również do osieroconych dzieci podopiecznych Hospicjum im. Jana Pawła II, dla których w grudniu zorganizowaliśmy Wielką Mikołajkową Zbiórkę.
Upominków było tak wiele, że ledwo mieściły się w ogromnych pudłach. Zabawki, maskotki, smakołyki, książki i gry. Każda paczka, to UŚMIECHY na twarzach Dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej akcji i dziękujemy z całego serca w imieniu obdarowanych Dzieci za okazaną pomoc.
Wyrażamy głęboką nadzieję, że ta niezwykła mikołajkowa tradycja zostanie utrzymana i w przyszłym roku ponownie staniemy się Mikołajami, bo przecież „im więcej dobra dajesz tym więcej go dostajesz”.