Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy

Za nami Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy dla klas I-III. 07.12.2022 w klubie Smok zebrało się 27 szachistów z siedmiu żorskich szkół. Uczestnicy rozegrali siedem rund po 10 minut na zawodnika i w rezultacie z kompletem punktów pierwsze miejsce zajął Oliwier Wiśniewski z Prywatnej Szkoły „Żorek”, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Buchman z ZSP8, a trzecie miejsce należało również do ZSP8 zajął je Antoni Kwowska.. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Błażej Kuś 10 m, Kornel Balcerak 13 m., Daniel Kuczera 15 m., Olaf Zeniuk 18 m., Dominik Hanzlik – Cieśla 24 m.
Fundatorem nagród było Stowarzyszenie Na Sportowo. Każdy uczestnik otrzymał czekoladowego mikołaja, batonik i soczek, a najlepsi zdobyli puchary. Było bardzo słodko!
Gratulacje dla wszystkich szachistów! Dziękuję sędziom za pomoc: Szymonowi Kuś, Karolowi Antoniak i Pawłowi Solik.
Dziękuję pani dyrektor Katarzynie Jakubik za pomoc w organizacji, Spółdzielni Mieszkaniowej os. Korfantego oraz Stowarzyszeniu Na Sportowo.