KONKURSY PRZYRODNICZE

Uczniowie naszej szkoły z klas siódmych i ósmych wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Przyrodniczych dotyczących Białowieskiego Parku Narodowego.

Konkursy odbywają się pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Zakres konkursów był bardzo szeroki, wymagał od uczestników poznania form przyrodniczych,  bogactwa fauny i flory oraz  architektury Białowieskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy wykazali się olbrzymią kreatywnością, pomysłowością i dużym zasobem wiedzy.

23.04.2021 r zostały wysłane prace konkursowe z zakresu trzech kategoriach:

„Cała Polska parkiem białowieskim w fotografii” – wykonanie fotografii na terenie Polski fauny lub flory, która występuje także w Białowieskim Parku Narodowym.

„Warstwy lasu na plakacie Puszczy Białowieskiej” – wykonanie plakatu prezentującego rośliny tworzące warstwy lasu na przykładzie Puszczy Białowieskiej.

„Zakochaj się w puszczy” – napisanie opowiadania lub artykułu o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy Białowieskiej.

Przygotowanie do wykonania prac niewątpliwie zwiększyło świadomość ekologiczną uczniów, przyczyniło się również do rozbudzenia potrzeby ochrony dziedzictwa naturalnego Puszczy.

Dziękuję naszym uczniom za chęci, zaangażowanie i poświęcony czas

w przygotowanie i wykonanie prac konkursowych.

Dziękuję pani Ewie Antoniak i Klaudii Pawelec – Gliklich za opiekę merytoryczna.

Jestem bardzo dumna z uczniów naszej szkoły, że pomimo trudnego czasu w jakim mijają nam ostatnie miesiące pracy, wykazuję się charyzmą i chęciami w poznawaniu i poszerzaniu wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych.

Trzymamy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki konkursów !!!