FINAŁ POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ORAZ IGRZYSK DZIECI W PŁYWANIU

Dnia 07.11.2022 r odbyły się kolejne Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w pływaniu drużynowym szkół podstawowych.  Miały one miejsce na obiekcie AQUARION w Żorach.

Organizatorem zawodów pływackich był Szkolny Związek Sportowy oraz nauczyciele – instruktorzy pływania ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach.

W tegorocznych zawodach udział wzięli  uczniowie z dziesięciu podstawówek. W pierwszej kolejności odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2008 – 2009. Każda drużyna składała się z ośmiu zawodników w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Program zawodów Młodzieży Szkolnej odbył się według kolejności startów – 100 m stylem zmiennym – 1 zawodnik, 100 m stylem grzbietowym – 1 zawodnik, 100 m stylem klasycznym – 1 zawodnik, 100 m stylem dowolnym – 1 zawodnik oraz  sztafeta  8×50 m stylem dowolnym.

W kategorii Igrzysk Dzieci zawody odbywały się również według kolejności startów i roczników. 50 m stylem motylkowym – 1 zawodnik, 50 m stylem grzbietowym – 1 zawodnik, 50 m stylem klasycznym – 1 zawodnik, 50 m stylem dowolnym – 1 zawodnik oraz sztafeta 8×50 m stylem dowolnym. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalni 25-metrowej – każdy zawodnik miał prawo startu w 1 konkurencji indywidualnej i w sztafecie. Szkoła mogła wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii.

Naszą szkołę na tegorocznych zawodach reprezentowali następujący uczniowie :

– Amelia Wargacka                                              – Kacper Kąkol

– Nadia Czyż                                                        – Mikołaj Bąk

– Natasza Tomanek                                              – Bartosz Lewicki

– Zofia Zakowicz                                                   – Ryszard Gierlicki

– Matylda Kmita

– Kalina Krakowczyk

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukcesy również w tych zawodach, chociaż musieli zmierzyć się
z reprezentantami klubów pływackich w Żorach.

– Amelia Wargacka  – III miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt

– Natasza Tomanek  – III miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt

– Kacper Kąkol          – III miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców

– Matylda Kmita        – VI miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w pływaniu dziewcząt

– Mikołaj Bąk             – VI miejsce w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w pływaniu  chłopców.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy uczniom za udział w tegorocznych Igrzyskach w pływaniu !

Życzymy powodzenia w przyszłym roku.