EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W dniach 10 do 25 października odbędzie się Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa organizowana na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą podjąć wyzwanie i rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z programowaniem.

Od kilku lat Polska jest jednym z liderów spośród państw europejskich w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne. Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych projektów.

CodeWeek to również świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Zachęcamy Wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w EU #CodeWeek, a idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je na mapie wydarzeń codeweek.eu/add. Zgłoszona inicjatywa zostanie wliczona do europejskiego rankingu. A jeżeli ktoś z Was chce się z nami podzielić swoją aktywnością w ramach CodeWeek 2020 to przyślijcie do nas swoje projekty na adres marek.dyrda@sp16.zory.pl

Zachęcam do obejrzenia filmu.

0 komentarzy:

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!